Daadkracht heeft veel ervaring met interactieve beleidsvormingstrajecten. Naast het evalueren van ongeveer 100 interactieve beleidsvormingstrajecten heeft Daadkracht diverse projecten begeleid bij het opzetten van interactieve beleidsvorming. Interactie via het internet is daarbij niet meer weg te denken.
KolonistenBij het vernieuwen van De Rivierenwijk in Deventer kunnen bewoners van de wijk hun eigen plan smeden. Daadkracht heeft in samenwerking met
<thefactor.e> het spel ‘Met Vlag en Wimpel’ ontwikkeld. Het spel is een werkvorm van het project ‘Kolonisten van de Wijk’. Uit gesprekken met wijkbewoners zijn 45 meningen gedestilleerd. Deze zijn verwerkt in het spel. Zowel in gesprekken aan de keukentafel als via internet kunnen bewoners met vlaggen en wimpels hun voorkeuren aangeven. Op
www.buurtsmederij.nl kunnen de bewoners een ansichtkaart maken waarin zij kunnen aangeven welke mening zij het zwaarst vinden wegen voor een goed woonklimaat.
Elektronische burgerparticipatieDaadkracht heeft samen met het Provinciaal Instituut voor Maatschappelijke Ontwikkeling in Noord-Holland (Primo-NH) het project ‘elektronische burgerparticipatie op internet’ uitgevoerd. Aan het project deden de gemeenten Andijk, Enkhuizen, Medemblik, Noorder-Koggenland en Wervershoof mee. Centraal staat het vergroten van betrokkenheid van de burger bij gemeentelijke beleidsprocessen. Door het project hebben de gemeenten inzicht gekregen in de succes- en faalfactoren van elektronische burgerparticipatie. Zo hebben de gemeenten ontdekt wat geschikte onderwerpen zijn, wat er organisatorisch en technisch nodig is en hoe burgers het best benaderd kunnen worden.
Meer informatieAls u meer informatie wilt over interactieve beleidsvormingstrajecten, kunt u contact opnemen met Bart-Jan Flos 024-344 6288 of
b.j.flos@daadkracht.nl.