Sla menu over en ga naar de inhoud

Daadkracht voor de Overheid - Firefox klimt naar 19 procent mar...

  • Home /
  • Nieuws /
  • Firefox klimt naar 19 procent marktaandeel
-

Firefox klimt naar 19 procent marktaandeel

04-07-2008 

Mede dankzij de introductie van versie 3.0 is het marktaandeel van Firefox in juni geklommen naar 19 procent, stelt marktonderzoeksbureau Net Applications.
Firfox 3.0 kende een flitsende start. Sinds de introductie op dinsdag 17 juni heeft de jongste versie een marktaandeel veroverd van 4,4 procent op 30 juni. Dat ging overigens grotendeels ten koste van het aandeel van Firefox 2. Toch klom het gebruik van Firefox ook afgelopen maand weer. In mei stond de teller op 18,4 procent.

Zoals gebruikelijk ging dat ook nu weer en koste van Internet Explorer, dat van 73,8 naar 72,9 procent martkaandeel terugzakte. Apples Safari profiteerde in bescheiden mate. Met een winst van 0,06 procentpunt bleef het afgerond op 6,3 procent marktaandel staan.

Vorige maande voorspelde Net Applications dat Firefox in de loop van juli door de grens van 20 procent zou gaan. Gezien het tempo van de aanwas van Firefox' marktaandeel is het twijfelachtig of die voorspelling uitkomt.

Bron: www.automatiseringsgids.nl