Sla menu over en ga naar de inhoud

Daadkracht voor de Overheid - Wethouder met jeugd in bus

-

Wethouder met jeugd in bus

08-10-2003 

Wervershoof-CDA-wethouder Piet Kuin van Wervershoof stapte gisterochtend in alle vroegte in de lijndienstbus van Connexxion naar Hoorn om in gesprek te komen met de plaatselijke jeugd. De gemeente wil van de jongeren weten aan welke speelvoorzieningen behoefte is in de drie kerkdorpen. Onder het motto ?vrije tijd en dan?? konden de scholieren op een flyer vijf vragen over dit onderwerp beantwoorden.


Wervershoof-CDA-wethouder Piet Kuin van Wervershoof stapte gisterochtend in alle vroegte in de lijndienstbus van Connexxion naar Hoorn om in gesprek te komen met de plaatselijke jeugd. De gemeente wil van de jongeren weten aan welke speelvoorzieningen behoefte is in de drie kerkdorpen.

Onder het motto 'vrije tijd en dan?'konden de scholieren op een flyer vijf vragen over dit onderwerp beantwoorden.

Kuin, verantwoordelijk voor jeugdbeleid, wil meer inzicht krijgen in de wensen van jongeren van twaalf tot zestien jaar.

Vandaar dat hij het Sociaal Wetenschappelijk Bureau van het SOW in de arm heeft genomen om aan de hand van een enquête achter de ideeën van de jongeren te komen.

Gisterochtend deelden medewerkers van gemeente en onderzoeksbureau ruim honderd flyers uit. Niet alleen in de bus naar Hoorn, maar ook op een aantal vaste verzamelplekken van fietsende scholieren. Vanwege het slechte weer was het daar gisterochtend niet druk. De formulieren werden, nadat ze waren ingevuld, direct weer ingenomen. Vrijdag worden de resultaten bekendgemaakt.

Kuin sprak na afloop van 'heel positieve gesprekken' met de jeugdige passagiers: ,,Niemand was afwijzend, ze vulden de vragen onmiddellijk in."

De wethouder was ook zeer te spreken over de welwillende houding van de chauffeur: ,,Toen hij hoorde dat ik wethouder ben, hoefde ik niet eens te betalen.?? De vragen op de flyer moeten duidelijkheid geven over speelvoorzieningen waar de voorkeur naar uitgaat. Als suggesties stonden onder meer aangegeven een skatebaan, basketbalveldje en overdekte ontmoetingsplek. Ook werd gevraagd waar die zouden moeten komen.

Opstapje
De flyer is eigenlijk een opstapje naar een grote enquête, die de komende weken via de website van de gemeente (http://www.wervershoof.nl) onder de doelgroep wordt gehouden. Daarin zijn nog veel meer vragen opgenomen over onderwerpen die de jeugd bezighoudt.

Het plan is ook om een speciaal jongerenforum in het leven te roepen, dat via internet met de leeftijdsgenoten in discussie gaat over het voorzieningenniveau in Wervershoof. De resultaten van de enquête worden voor het eind van het jaar verwacht. De inzender van het origineelste idee ontvangt een MP3-speler.

De actie wordt ondersteund door middel van posters die op vele plaatsen worden opgehangen.

De enquête maakte onderdeel uit van de interactieve campagne ?Vrije tijd en dan?...Wervershoof?. Daadkracht Advies en Managementdiensten heeft deze campagne samen met de gemeente, Primo, Jongerenwerk en het SOW vormgegeven.


 

Bron: Noord-Hollands Dagblad