Het laatste nieuws

Over talent gesproken: Tim Habets en Peter van Boxtel over talentontwikkeling en hockey

Daadkracht hecht veel waarde aan een gezonde levensstijl, met sport in het bijzonder. Niet voor niets sponsoren we verschillende hockeyclubs. De start van het hockeyseizoen leek ons een goed moment om met de coaches in gesprek te gaan over hun kijk op talentontwikkeling en hun verwachtingen voor het nieuwe seizoen. Hoe gaan de clubs om met talentontwikkeling? We vroegen het Tim Habets en Peter van Boxtel, trainers van Dames 1 en Heren 1 van de Nijmeegse hockeyclub N.S.H.C. Apeliotes. 

Afgelopen jaar gooide het coronavirus roet in het eten en werd het hockeyseizoen stilgelegd. Tim hoopt daarom vooral op een seizoen vol competitiewedstrijden: ‘We hebben een goed en hecht team, dat elke week het maximale uit de wedstrijden én de derde helft gaat halen!’ In haar voorbereidingen heeft het team, ondanks de coronabeperkingen, juist gekeken naar wat nog wél kon. Peter spreekt zijn ambitie uit om te promoveren naar de eerste klasse: ‘We willen promoveren als kampioen. Het team heeft de potentie om dat waar te maken.’ Ook de Daadkracht Competitie heeft geholpen om het hockeyspel te verbeteren, en een wedstrijdritme op te bouwen. ‘Top dat we op één middag twee verschillende wedstrijdbenaderingen konden testen’, vindt Peter.  Tim benadrukt nog een aantal keer dat de goede sfeer en gezellige teamweekenden ook absoluut een positieve invloed hebben.  

 

‘Een talentvolle speler met een fixed mindset wordt altijd ingehaald door een aanvankelijk minder talentvolle speler met een mindset gericht op groei.’
– Peter van Boxtel


Over zijn visie op talent zegt Tim: ‘Een talentvolle speler heeft unieke kwaliteiten waarmee het verschil gemaakt wordt en het team beter gaat spelen.’ Ook, vult hij aan, ‘moet je hard werken en over de juiste mentaliteit beschikken’. Hier is Peter het mee eens: ‘ Talent is mooi maar niet het belangrijkste. Een talentvolle speler met een fixed mindset wordt altijd ingehaald door een aanvankelijk minder talentvolle speler met een mindset gericht op groei.’ Talent ontwikkelt zich volgens Tim het best in een combinatie van vrijheid en houvast. ‘Aan de ene kant moeten spelers de vrijheid krijgen om te doen wat ze goed kunnen. Aan de andere kant moeten ze ook houvast vinden in hun omgeving’. Peter voegt toe dat hij zowel het team als de individuele spelers vragen voorlegt over punten waar het team in de wedstrijd tegenaan is gelopen, of specifieke spelsituaties. Daarnaast moeten er ook momenten zijn voor ontspanning, om terug te blikken én gemaakte stappen te vieren. ‘Het is overigens vast geen nieuws dat studenten die ontspanning prima zelf kunnen organiseren.’  
 

 

‘In ons team krijg je de vrijheid om te ontdekken waar je goed in bent en krijg je ruimte om met je talent te excelleren.’
– Tim Habets   


Bij Daadkracht staan individuele doelen en talenten centraal: ‘Onze talentontwikkeling is gestoeld op persoonlijke begeleiding. Aan de hand van je persoonlijke kenmerken en je werkinhoudelijke interesse vorm je samen met ervaren adviseurs een groeipad naar adviseur of projectleider van de toekomst’, vertelt Daadkracht adviseur Simon Smeets. Ook voor Tim is ruimte maken voor persoonlijke ontwikkeling essentieel: ‘In ons team krijg je de vrijheid om te ontdekken waar je goed in bent en krijg je ruimte om met je talent te excelleren.’ Peter vult aan dat gemeenschappelijke doelen voor hem cruciaal zijn: ‘Zonder uitzondering bestaat het team uit jonge mensen die als grondhouding hebben hun talenten verder te ontwikkelen.  Zou die grondhouding onderling sterk verschillen, kan het team uiteenvallen.’
 

Dit bericht delen:

Contact

024 344 6288
info@daadkracht.nl

Postbus 6635, 6503 GC Nijmegen
Kerkenbos 1075-A, 6546 BB Nijmegen